Blog poświęcony naszej córci, która urodziła się z przepukliną oponowo - rdzeniową, współistniejącym wodogłowiem, stopami końsko - szpotawymi, pęcherzem neurogennym. Od Marca 2013 Oliwia ma zmienione nazwisko. Aktualnie jest Oliwia Wiktoria Oleksiak.
Blog > Komentarze do wpisu

Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

Po Piątkowym spotkaniu w szkole wieści całkiem ok. Od Września ma powstać klasa 1 - integracyjna. Żeby Oli mogła do Niej uczęszczać musi mieć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dziś na 14 mamy pierwsze spotkanie w poradni pp. Mam nadzieję, że się uda, chociaż Pani psycholog ze szkoły nastraszyła mnie, że teraz poradnie takie orzeczenia wydają niezbyt chętnie. Zobaczymy. W razie co będziemy się odwoływać. Mam zamiar powalczyć o pedagoga wspierającego i asystenta do ''tych spraw''.

Oliwia w zeszłym tyg. była w szkole. Jeszcze nie weszła do budynku i już płakała. Nie jest zupełnie gotowa na szkołę... Nie umie w ogóle nawiązać kontaktu z dziećmi, mimo, że dzieci ją zaczepiają, podchodzą pytają o coś. Oliwia tworzy mur... ceglany mur. Wszyscy się staramy, ja, Pani, dzieci... Oli musi się przekonać. Także nawet dobrze, ze NI mamy do końca Kwietnia. Myślę, że Maj i połowa Czerwca w szkole między dziećmi dobrze jej zrobi.

Zdaniem Pani H. Oliwia w pierwszej klasie sobie poradzi. Oczywiście dobrze by było gdyby miała tego pedagoga wspierającego tylko dla niej. Oliwia musi mieć kogoś dla siebie, kogoś komu zaufa.

W Piątek wizyta w szpitalu. Ciekawe czy zdejmą gips. Oli tak bardzo czeka już na piątek. Niby się cieszy, że już a za chwilę nachodzą myśli, ze przecież noga bd bolała, bo się zastała... Także uczucia mieszane.

 

.

 

Pozdrawiamy! :)

poniedziałek, 23 lutego 2015, oliwkakuna

Polecane wpisy

  • A mnie wciąż tu ciągnie... :)

    Nie zaglądałam tu 7 miesięcy... Dziś mnie naszło i jestem! U nas dużo się dziej. Pochłonęła Nas bardzo pierwsza klasa. Poznawanie literek i cyferek. Czytanie i

  • Ortezy

    Poniedziałek i Piątek - w te dni Oliwia miała przymiarki nowych ortez. Wczoraj natomiast udało się je odebrać. Już 7 lat robimy ortezy w Zakładzie Ortopedycznym

  • Wigilia Klasowa 2015

    W ubiegły Czwartek w klasie Oliwii została zorganizowana Wigilia Klasowa. Dzieci występowały przed rodzicami, każdy miał do powiedzenia jakąś swoją kwestię. Ja

Komentarze
2015/02/24 13:39:05
Może Cię to trochę pocieszy... moja Zosia poszła do szkoły (zerówki) we wrześniu i początki były naprawdę ciężkie. Mimo, że chodziła wcześniej 2 lata do przedszkola i tam było spoko, acz nie super doskonale... nigdy nie była bardzo odważna do dzieci... pani w przedszkolu określiła to w ten sposób, że trzeba ją było tak trochę "wypychać bioderkiem" ;)
A tu szkoła i wielkie nadzieje, Zosi no i moje... i kompletna porażka, taka właśnie blokada... mimo, że ktoś ją zagadywał, zapraszał... Dzieci aż tak bardzo się nie napraszały, nie chce to nie... zwłaszcza że się w grupie znały, chodziły już razem (zostały w zerówce żeby nie iść do pierwszej klasy) drugi rok.
Często słyszałam - od córki, od pani - tyle, że różnymi słowami - że Zosia się izoluje, że nie chce bawić, uważa za mądrzejszą... dziewczyny się bawią a ona rysuje, i ciągle jest sama. Po nitce do kłębka zrozumiałam, że to taka forma samoobrony, że nie chce być odtrącona, to się zawczasu izoluje sama, zamyka w swoim świecie. Poradziłam, by gdy dzieci się bawią, nie odchodziła do stolika, tylko stała obok nich i się przyglądała, a nuż ktoś ją zawoła? Zawołali, może z inspiracji pani? I tak później powoli, powolutku.. a jaka była radość, gdy wreszcie sama odważyła się zaproponować zabawę jakiejś koleżance:)
Teraz po pół roku nie możemy się nadziwić zmianie - pani, i ja - gdy wspominamy te początki. Zośka co prawda dalej nie jest duszą towarzystwa, ale dzieci ją lubią, a ona uwielbia chodzić do szkoły!
CZego i Wam życzę:) myślę, że kluczem do wszystkiego jest CZAS. Nic nie zadzieje się od razu... tłumacz tłumacz i zachęcaj, dodawaj odwagi... fajnie że klasa bedzie integracyjna, będą mieli "poprawkę" na Oliwię;) pozdrawiam:)
-
2015/03/05 14:14:17
mama_zochulka bardzo Ci dziękuję za ten komentarz. :)
Mam nadzieję, że u Nas będzie podobnie jak u Was! Oby!! :))